Lokalita

 Herink se nachází nedaleko vesnic Průhonice, Dobřejovice a Jesenice, které dohromady nabízejí širokou škálu služeb včetně mateřské a základní školy, obchodů, restaurací a sportovních zařízení. Přehled nejdůležitějších adres jednotlivých zařízení naleznete níže.

 Jelikož je obec zapojena do Pražské integrované dopravy, dostanete se pohodlně autobusem až na stanici metra Opatov. Vaše děti do školy každodenně dopraví školní autobus č. 363 a i cesta autem do centra Prahy Vám zabere jen 25 minut. Nově touto lokalitou povede plánovaný pražský okruh, a to souběžně s komunikací Říčanská směrem od D1 - exit 11 k Jesenici, okruh je vzdálen od obce 1 km směrem na sever. Tato nová komunikace Vám v budoucnu usnadní cestu na pražské letiště a do severní části Prahy.

 V okolí Herinku se nachází veškerá infrastruktura - školy a školky, nákupní centra, sportoviště,  zdravotnická zařízení. Pokud se Vám zachce vyrazit za zábavou či oddychem, máte možnost navštívit Průhonický park, aquapark v Čestlicích či nové víceúčelové hřiště. Dále se zde plánuje stavba nové základní školy, rekonstrukce zimního stadionu a obnova místního koupaliště.